Podcast Station Nord

Nowe odcinki ukazują się w środy i soboty

Na kanale dodajemy materiały dotyczące rozwoju i medytacji, pozwalające poznać autorską metodę egzystencjologii, którą opracował Navis Nord. 

Znajdziesz nas na platformach:

  • Spotify
  • Apple Podcast
  • Castbox
  • Stitcher

Jako ludzie stawiamy sobie ważne pytania, na które czasem trudno znaleźć odpowiedź, a jednocześnie znalezienie jej jest niezwykle ważne. Jedno z takich pytań dotyczy sensu życia, tego, co się tak naprawdę liczy, co jest wartościowe, w buddyzmie powiedziałoby się w czym przyjąć schronienie. Rozważania na ten temat są regularnie podejmowane w Station Nord. Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na ważne dla siebie pytania, to warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, m.in. czym są motywowane te pytania i jak rozpoznać kogoś, kto jest w stanie udzielić na nie odpowiedzi. Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób

„A śmierć stoi tak blisko! Wszystkim nam pisana. Życie toczy się w cieniu Śmierci. Śmierć tańczy nad naszymi głowami, mówiąc: Samotny jesteś wobec mnie i nieobecny duchem, koniec twój wyznaczony zakreślę, może jeszcze jedna doba, jeden wschód słońca, jeden poranek, a może tylko jeden oddech”.  „Pochwała Śmierci” to piękny tekst Navisa Norda, który pomaga oswoić się z przemijaniem. Pochodzi z książki pt. „Wejście w ogień i zwierzyna łowna”. Czyta: Urszula Opyrchał

Są tematy, które nie cieszą się popularnością, mimo że są niezwykle ważne w kontekście rozwoju duchowego. Jednym z nich jest zagadnienie przemijania. Czy możliwe jest ich unikanie na ścieżce rozwojowej? Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób

Niektórym wydaje się, że aby być szczęśliwym, trzeba dostać dobre warunki. Ale czy jeśli otrzymałeś dobre warunki, to znaczy, że już będziesz żyć długo i szczęśliwie? Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że są w nas czynnie działające siły, które zmierzają do regresji i tego, byśmy nie byli w stanie w pełni skorzystać z tych wspaniałych warunków, jakie otrzymaliśmy. Te siły należy zaobserwować i zacząć wygaszać. Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób

Z okazji dnia zadusznego zapraszamy do refleksji nad przemijaniem. Wykorzystano tekst będącej w przygotowaniu książki Navisa Norda „Pieśni miłości i tęsknoty”. Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób. Czyta: Urszula Opyrchał.

Interesujesz się medytacją? Poznaj mało znane fakty o medytacji, by wykonywać techniki medytacyjne w skuteczny sposób.  W filmie omówione zostały najczęstsze błędy oraz mity na temat medytacji. Jeżeli nie jesteś pewien, czym medytacja jest, a czym nie jest, to video jest dla Ciebie. Prowadzi: Urszula Opyrchał.

Ograniczenia i samoograniczenia sprawiają, że nawet jeśli fantastycznie postawimy cel, to nie będziemy go realizować. Dlatego warto podjąć temat przestrzeni wielkich możliwości. Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób.

Może zauważyliście, że pozytywne myślenie nie daje takich efektów, jakie chcielibyście uzyskać, a czasem wręcz zakrawa na zakłamywanie rzeczywistości. Navis Nord proponuje co innego: ćwicz optymalne ustawienie mózgu. Co to jest optymalne ustawienie mózgu i jak je ćwiczyć? O tym opowiada Navis Nord w tym filmie. Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób.

Chcesz się nauczyć medytacji lub już medytujesz, ale brakuje Ci dalszych wyjaśnień? Zastanów się nad wzięciem udziału w odosobnieniu medytacyjnym. Prowadzi: Urszula Opyrchał.

Bogactwo jako stan wewnętrzny a nie jako chwilowe warunki, w których się żyje, zależy od mentalności. Mentalność bogactwa to temat szeroki, tutaj Navis Nord omawia kwestię brania (4 sposoby otrzymywania), która jest ważnym elementem mentalności bogactwa. Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób.

Jak rozumieć rozwijanie koncentracji w kontekście medytacji? Jak koncentracja wiąże sie z duchową intuicją? Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób.

Chcesz wieść szczęśliwe życie? To zacznij od pierwszego kroku i sprawdź, na ile jesteś zadowolony z życia. Jak wiele rzeczy sprawia, że tracisz zadowolenie? Za tym może stać żądza, która jest źródłem frustracji i niespełnienia.  Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób.

Umysł ludzki funkcjonuje tak, że ujmuje rzeczywistość, z którą się styka. Czy to ujęcie pozwala nam żyć pełnią życia czy też zamyka nas w ograniczeniach, które przez to ujęcie sami tworzymy? Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób.

Od czego zależy nasz sukces? Co ćwiczyć, by odniesienie sukcesu stało się możliwe? Navis Nord opowie o 4 czynnikach, które wpływają na osiągnięcie sukcesu. Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób.

Czym różni się prawdziwe marzenie od fantazjowania? Jak nie dać się złapać w jej pułapkę? Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób.

Wielu ludzi stawia cele, ale nigdy ich nie realizuje. Niektórzy uczą się, jak prawidłowo postawić cel, a jednak nadal nie osiągają satysfakcjonujących rezultatów. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyną może być brak refleksji nad ścieżką celu. Zatem zajmijmy się tym tematem. Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób.

„Co o mnie myślisz?” – Czasem zadajemy to pytanie, ale czy wysłuchując odpowiedzi, naprawdę chcemy dowiedzieć się czegoś o siebie? Navis Nord omawia 3 źródła informacji o człowieku, które dla wielu osób są zaskakujące. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, by poznać samego siebie.  Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób.

Zapraszamy do poznania historii powstania centrum rozwoju człowieka Station Nord oraz wartości, które przyświecają naszym zajęciom rozwoju osobistego i duchowego. Prowadzi: Navis Nord Janusz Wielobób.

BĄDŹMY W KONTACIE