Program edukacyjny


Zajęcia z rozwoju osobistego w Station Nord oparte są na oryginalnych materiałach i metodzie wypracowanej przez Navis Nord podczas ponad 30-letniej pracy z ludźmi. Program edukacyjny jest programem autorskim, który jest stale uzupełniany i poszerzany. Obejmuje pracę na wielu płaszczyznach istotnych w życiu człowieka oraz na różnych poziomach zaawansowania. Początkowo program edukacyjny skupiony jest na samorealizacji w życiu zawodowym (dobre wykształcenie, sukces zawodowy, dobra sytuacja materialna) oraz rodzinnym (związki miłosne, dobre relacje z dziećmi). Omawiane są również zagadnienia przyjaźni, satysfakcjonujących relacji z innymi czy realizacji marzeń.

Kolejne etapy pracy skupiają się na wewnętrznej przestrzeni człowieka oraz na jego związkach ze światem i ze sferą Sacrum, z tym co ma Wartość. Jest to ważna część pracy, ponieważ obejmuje wiele nieznanych ludziom zjawisk i praw, które rządzą wewnętrzną rzeczywistością. Ich nieznajomość nie pomaga, ale jest źródłem cierpienia i licznych problemów. Poznawanie tej egzystencjalnej wiedzy umożliwia osiągnięcie spełnienia i skorzystania z pełni naszych możliwości. Daje narzędzia do osiągania celów, uczy spokoju, równowagi, jak również bystrej obserwacji i wyciągania wniosków. Zgłębianie wiedzy egzystencjalnej pomaga odpowiedzieć na dręczące nas pytania o sens życia, o to co ma wartość, co to znaczy być dobrym i przeżyć to krótkie życie godnie.

Pełna realizacja swoich celów, życie pełną piersią, integracja i trwałe spełnienie są możliwe tylko wówczas, gdy podejmuje się pracę z wieloma elementami, chociaż jest możliwe, że dla danych osób będzie wskazane skoncentrowanie się w pierwszym momencie na jednej płaszczyźnie, która jest u nich słabiej rozwinięta. Z punktu widzenia całości może to przynieść najszybciej widoczny rezultat.


O sposobie prowadzenia zajęć

Sposób prowadzenia zajęć w Station Nord uwzględnia indywidualne różnice między uczestnikami kursów, etap życia na jakim się znajdują oraz ich indywidualne preferencje. Zajęcia nigdy nie są prowadzone w ten sam sposób, nawet jeśli dotyczą podobnej tematyki. Najważniejsze to bycie tu i teraz z uczestnikami, by możliwa była pomoc w zakresie, który jest na dany moment najbardziej potrzebny, a nie trzymanie się sztywno założonego planu.


Formy edukacji

Można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach lub w cyklu kursów. Osoby, które pragną kontynuować edukację, oprócz comiesięcznych zajęć kursowych, mogą korzystać z formy indywidualnych konsultacji z Navis Nord oraz instruktorami, mając do dyspozycji możliwości: coachingu, poradnictwa egzystencjalnego (obejmującego również kwestie rozwoju duchowego), a w razie potrzeby również poradnictwa psychologicznego oraz biznesowego.

Niektóre osoby uczestniczą w pojedynczych kursach, ale wiele osób bierze udział w zajęciach od wielu lat. Oni widzą, że mimo, iż uczestniczą we wspólnych zajęciach, to droga każdego jest inna. Większość z osób uczestniczących od lat w tych zajęciach, dzięki uzyskanym materiałom lepiej poznaje siebie, swoje potrzeby i samodzielnie odnajduje sens swojego życia. Wielu ludzi powie, że to nie dla nich, bo te zajęcia – jak każde – nie są dla wszystkich. Pierwszy kontakt może być zaskoczeniem, jednak pozwala spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość i siebie z innej perspektywy.

Istnieje możliwość zorganizowania zajęć na konkretny temat, jeśli zgłosi się grupa około 10 osób w Krakowie lub 15 osób poza Krakowem.


Być może zastanawiasz się, jak masz zweryfikować czy to prawda, czy tylko górnolotne sformułowania i przesadzone obietnice, skoro większość reklam obiecuje wielokrotnie więcej niż daje? My nie będziemy Cię przekonywać. Sam musisz zdecydować czy rozwój osobisty w centrum Station Nord to droga dla Ciebie, a możesz to sprawdzić: czytając książkę Navis Nord Sztuka Trzech Miłości, umawiając się na wstępną rozmowę z Navis Nord albo po prostu zapisać się na wybrane zajęcia:

Program podstawowej edukacji – zakres podstawowy (minimum)

Program podstawowej edukacji – zakres poszerzony