Medytacja


Zapraszamy na bezpłatne warsztaty medytacji w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Lublinie i Rzeszowie.
Aby się rozwijać, nie trzeba śpiewać mantr, nie trzeba być dziwolągiem, nie trzeba siedzieć w kucki, nie trzeba być poważnym, nie trzeba jechać do Indii lub na drugi koniec świata, nie trzeba się odcinać od korzeni własnej tradycji, nie trzeba izolować się od życia, nie trzeba być ani ateistą ani człowiekiem religijnym, nie trzeba siedzieć w jaskini przez lata w temperaturze -40 stopni. Czyli medytacja na trzeźwo: wiadomo, co ćwiczyć i jaki ma być wynik.

Aktualnie organizujemy bezpłatne i płatne warsztaty medytacji następujących miastach Polski:

Dodatkowo w Krakowie organizujemy kilkudniowe odosobnienia medytacyjne. Odosobnienie to:
– 8 godzin medytacji dziennie,
– milczenie,
– wykłady i wyjaśnienia,
– studia własne.

Tygodniowe odosobnienia odbywają się trzy raz w roku:
– w tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne,
– w lipcu,
– w okresie bożenarodzeniowo-sylwestrowym.

Oprócz tego organizujemy krótsze odosobnienia w dodatkowych terminach. W odosobnieniach mogą wziąć udział osoby początkujące, choć zalecamy wcześniejszy udział w pojedynczych warsztatach.
Na odosobnieniu każda osoba poczatkująca otrzymuje indywidualną opiekę instruktorską – to znaczy pełne wprowadzenie w temat zajęć.


Zabacz też:
5-letnia szkoła nauczycieli medytacji;
Daty spotkań i aktualne programy zajęć podstawowych;
– Książka Navisa Norda Medytacja – Eliksir Trzeźwości;
Cykl zajęć pt. „Jedność Prawdy Trzech Wielkich Tradycji”.

 

A czym w ogóle jest medytacja? Navis Nord o medytacji:
 

Medytacja to proces prowadzący do stawania się przytomnym i obecnym, a nie wyłączania się, izolacji i nieobecności - Navis Nord, fragm. Książki „Medytacja – Eliksir Trzeźwości”

Medytacja to proces deautomatyzacji, który powoli ma przenikać całe życie. Nie możesz warunkować się do odtwarzania emocji i stanów, bo to nie pomaga się budzić - Navis Nord, fragm. Książki „Medytacja – Eliksir Trzeźwości”

Medytacja to pięć minut ciszy dla uczczenia śmierci naszej własnej szajby - Navis Nord, fragm. Książki „Medytacja – Eliksir Trzeźwości”

Kiedy realizujesz instrukcję, masz wiedzieć, co ćwiczysz i po co oraz jaki powstanie z tego przewidywalny rezultat. Medytacja nie polega na robieniu nie wiadomo czego w celu osiągnięcia nie wiadomo czego – Navis Nord, fragm. Książki „Medytacja – Eliksir Trzeźwości”

Medytacja nie jest własnością żadnej tradycji religijnej - Navis Nord, fragm. Książki „Medytacja – Eliksir Trzeźwości”