Navis Nord – Sztuka Trzech Miłości


 
Zamówienia książki można dokonać poprzez sklep Wydawnictwa Antares.


 

Tekst z okładki:

Relacja między kobietą i mężczyzną, aby przyniosła przynajmniej spełnienie, musi być przedmiotem pracy. Część ludzi wyobraża sobie, że o jakości związku decyduje spotkanie odpowiedniej osoby. Oczywiście, znalezienie pasującej do nas osoby jest istotne, ale – jeśli nie mamy odpowiednich umiejętności – prędzej czy później ją stracimy. Nie wystarczą starania i dobre chęci. Potrzebny jest dostęp do wiedzy jak ukierunkować wysiłek, na jakich polach i w jakim kierunku pracować, co przyniesie pożądane skutki i pomoże nam znaleźć spełnienie.

[fragment wstępu]

Kiedy pytam ludzi, co znaczy kochać, dają mi wymijające lub niejasne odpowiedzi. Jeszcze raz i po wielokroć pytam. Pytam, bo Miłość ciągle pozostaje naszym marzeniem, jedną z najważniejszych wartości nadających sens i kiedy jesteśmy od niej odcięci, czujemy się jak pusty dzban, a życie pozbawione jest soku. Jest czymś co napełnia nas, sprawia, że nie czujemy się oddzieleni od innych i kosmosu, czymś, co dostarcza ważniejszych niż jedzenie substancji odżywczych, daje radość, siłę i spełnienie. Jest czymś, co umożliwia wzrost i rozwój na każdej płaszczyźnie. Dlatego przyjrzyjmy się prostym historiom z życia wziętym, które pokazują, że zbyt powierzchowne traktowanie zagadnienia związków miłosnych może prowadzić do potężnych wstrząsów i wielkiego cierpienia.

[fragment książki]

O AUTORZE Absolwent filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, trener biznesowy i indywidualny, wymagający nauczyciel duchowości i medytacji, czerpiący z wielu tradycji i łączący je w sposób, by stały się zrozumiałe szczególnie dla Europejczyka. W książkach i na zajęciach porusza tematy ważne, a często pomijane w głównym nurcie refleksji nad życiem człowieka. Jego wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi i stykanie się z ich problemami było bodźcem do napisania Sztuki Trzech Miłości, której celem jest pomoc innym w budowaniu spełniających relacji.

 

Spis treści:

Od redakcji, od uczniów Station Nord
Wstęp
Czy namiętność i ekscytacja mogą być filarami związków miłosnych?
Model Uniwersalnej Miłości Relacyjnej
Perspektywa obojętna
Perspektywa indywidualna a osobista
Prawda sytuacji
Nad czym pracujemy?
Perspektywy czasowe
Medytacja na Miłość Relacyjną
Psychologiczne podejście do demontażu iluzji
Demontaż iluzji
Iluzoryczna natura rzeczywistości
Kontekst
Traktat o zazdrości
Wartości i Cele
Traktat o wierności
Dojrzałość a związek
Atrakcyjność
Przekaz międzygeneracyjny
Kilka słów o metodzie – podsumowanie
Płomienna Miłość
Posłowie

 

Zachęcamy do przeczytania recenzji, które ukazały się w czasopiśmie Veronique 2014 nr 3 na stronie 46 oraz na portalach: ksiazka.net.pl, BiblioNETka.pl, lubimyczytac.pl, Independent.pl i dojrzalakobieta.pl.

 

Powrót do widoku wszystkich publikacji.