Navis Nord – Tęsknota i język kłamstwa


okładka książki Navisa Norda "Tęsknota i język kłmastwa"

 

Wydawnictwo ANTARES: Kraków 2018
Seria: Czytamy Masnawi Rumiego, t. 1
Liczba stron: 271

Cena:
Okładka miękka: 45 zł
Okładka twarda: 65 zł
E-book: 36,90 zł

 
Zamówienia książki można dokonać poprzez sklep Wydawnictwa Antares.

 

Tekst z okładki:

Oto książka, która stanie się podstawą do czytania i kontemplowania Masnawi (Poemat o wewnętrznym znaczeniu) Rumiego dla wielu przyszłych pokoleń. Tęsknota i język kłamstwa ma na celu nie tylko przybliżenie tekstu perskiego Mistrza, lecz przede wszystkim stanowi narzędzie, które może nam pomóc w podjęciu pracy z sobą, tak aby zjawiska wskazane przez Rumiego stały się częścią naszego doświadczenia. Navis Nord zamieszcza obszerne komentarze do tekstu oraz proponuje ćwiczenia do wykonania, zainspirowane poszczególnymi fragmentami Masnawi.
Tęsknota i język kłamstwa stanowi pierwszy tom serii wydawniczej Czytamy Masnawi Rumiego, obejmujący cztery pierwsze teksty z pierwszej części dzieła perskiego Mistrza. Książka jest zapisem wybranych materiałów z zajęć w Station Nord poświęconych czytaniu Rumiego. Cykl zajęć Czytamy Rumiego będzie kontynuowany przez kolejne lata, a materiały powstałe w wyniku jego realizacji planujemy opublikować w kolejnych tomach.

Navis Nord to autor książek: Medytacja – Eliksir Trzeźwości, Sztuka Trzech Miłości, Prosperity Training, Opowieści przewrotne po drugiej stronie lustra, Duchowe SMS-y z Pałacu Mistrzów (cz. I i II), Wszechogarniająca dezorientacja. Jest autoryzowany przez trzy różne tradycje, ale ich nie naucza i nie używa nadanych tytułów, ponieważ uważa, że to, co jest przekazywane przez różne tradycje, trzeba w różnych czasach i miejscach powiedzieć na nowo, językiem umożliwiającym przyswojenie transformujących treści współczesnemu człowiekowi. Podkreśla również fakt, że dla nowych czasów potrzebne jest nowe nauczanie. Od 1992 roku prowadzi Centrum Rozwoju Człowieka Station Nord w Krakowie.

Spis treści:
Wstęp od redakcji
Pieśń trzciny
Król i służąca
Sklepikarz i papuga
Żydowski król i chrześcijanie
Posłowie


Powrót do widoku wszystkich publikacji.